NEDEN ALMUS MYO TERCİH EDİLMELİ…

Mezunlarımız DGS sınavında başarılı sonuçlar alarak, 4 yıllık fakültelere geçiş yapabilmektedir. Böylece Orman mühendisi, çevre mühendisi, işletmeci olma şansına sahip olurlar.

Meslek Yüksek Okulumuzun bölümleri KPSS sınavıyla girilen kadrolar açısından hem kadro sayıları hem de düşük puanları ile oldukça avantajlıdır. Ve öğrencilerimiz özel sektörde de iş bulma şansına sahiptirler. Orman muhafaza memurları, belediyelerdeki çevre bölümü mezunları ihtiyaçları ve en çok kadro açılan işletme bölümü bunlara güzel birer örnektir.

Okulumuzdan mezun olduktan sonra DGS sınavını kazanarak Lisan Eğitimi Kazanan bazı öğrencilerimiz ve kazandıkları bölümler…

Aslıhan YILMAZ Çevre Koruma ve Kontrolü Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü
Muhammed Ali YILMAZ Çevre Koruma ve Kontrolü Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü
Gözde ELDEM Çevre Koruma ve Kontrolü Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü
Kübra SARI İşletme Yönetimi Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü
İsmail KONUŞKAN Su Ürünleri Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
Engin KOCAOĞLU Su Ürünleri Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
Gonca HAMAMCI Su Ürünleri Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
Gökhan ARMAĞAN Su Ürünleri Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
FİZİKİ ALTYAPI

Almus MYO 2011 yılında hizmete giren yeni binasında faaliyetlerini sürdürmektedir. İlçe merkezinden 500 metre uzaklıktaki kampüs Almus baraj gölünün hemen yanında çam ormanıyla bütünleşmiş durumdadır. Yepyeni okulumuz, laboratuarlarımız, dersliklerimiz, amfilerimiz siz öğrencilerimizi beklemektedir.

İLÇEYE ULAŞIM

Almus ilçesi Tokat merkez ilçeye 35 KM uzaklıkta bulunmaktadır. Merkeze en yakın 2. ilçedir. Özel arabayla 25 dakika süren yolculuk toplu taşıma araçlarıyla 35-40 dakika sürmektedir. Merkez ilçeye yakınlığı sebebiyle isteyen öğrencilerimiz Tokat merkez ilçeye yerleşip, Günlük olarak Almus’a gidip gelebilmektedirler. Her 30 dakikada bir toplu taşıma araçları Almus-Tokat arasında hizmet vermektedirler. Almus’a yerleşen öğrencilerimiz farklı sosyal aktiviteler yapmak istediklerinde Tokat merkeze kısa sürede ulaşmaktadırlar.

SOSYAL HAYAT:

Öğrencilerimiz ders dışında çok farklı aktivitelerle meşgul olabilmektedirler. Almus doğal yapısı nedeniyle birçok fırsat sunmaktadır. Kara ve su avcılığı, doğa gezileri, kamping alanları bunların başlıcalarıdır. Ayrıca ilçede bulunan kapalı yüzme havuzu, halı saha,Kapalı Spor Salonu ile spor sahaları yine öğrencilerin kullanabileceği diğer imkanlardır.

ALMUS İLÇESİ:

Almus ilçesi ormanlık alanları ve göl manzarası ile Tokat’ın en çok yerli turist ağırlayan ilçelerinden biridir. Öğrencilerimiz bu eşsiz doğal güzelliklerle iç içe olan okulumuzun bu imkânından faydalanmakta ve birçok güzel hatıralarla mezun olmaktadırlar. Sakin, sessiz, huzurlu ve öğrenci dostu olan Almus ilçesi halkı öğrencileri kendi çocukları gibi ağırlamaktadırlar. Bu huzurlu ortamda öğrencilerimiz kendilerine ve derslerine daha fazla vakit ayırabilmekte ve DGS, KPSS gibi önemli sınavlara daha okulları devam ederken hazırlanabilmektedirler.

Yüksekokul Mevcut Durum ve Kapasitesi:

Okulun toplam alanı 32 dönümdür. Bina kapalı alanı 4500 metre karedir.

Kurulu olan bina içerisinde;
13 Derslik,
2 Anfi,
7 Laboratuvar – ( 4 öğrenci laboratuvarı, 2 akademisyen laboratuvarı, 1’i bilgisaya laboratuvarı)
1 Okuma Salonu
Kantin
Yemekhane
Alan içerisinde;

Profesyonel Voleybol Sahası
Profesyonel Futbol Sahası
2 adet Masa Tenisi
Oturmak ve dinlenmek için çok sayıda kamelya mevcuttur.

2 yorum

  1. İlçeyi ve okulu güzel tanıtmışsınız lakin ilçede ne kredi ve yurlar kurumu nede özel bir yurt var insanları Tokat merkeze yönlendirip ilçe de kalması gereken para sirkülasyonunu kendi ellerinizle başka yerlere kanale ediyorsunuz ne olurdu yani bu yurt sorununu çözemezmiydiniz selamlar

  2. Almus myo öğrencisi kyk dan faydalanabilir mi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Top