İLÇEMİZDE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI…

İlçemizde Cumhuriyet Bayramı coşku ile kutlandı.28 Ekim 2017 günü saat 13.00 de Almus Hükümet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulduktan sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törenlere 29 Ekim 2017 günü Kaymakamımız Hamza İnam’ın makamında tebriklerin alınması ile devam edildi.

Elverişsiz hava koşulları nedeniyle törenlere Saat 10.30 da Almus Kapalı Spor Salonunda devam edildi. Törenlere İlçemiz Kaymakamı Hamza İnam, Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan, İlçe Jandarma Bölük Komutanımız J.Yzb.  Recep Erol ve ilçe protokolü katıldı. Törenler Almus Anadolu Çok Programlı Lise, Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge İlköğretim Okulu, Almus İmam Hatip Orta Okulu, Almus Atatürk İlkokulu öğrencilerinin katılımı ile yapıldı.

Törenlere Atatürk ve Türk Büyükleri için saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunması ile başlandı.İlçe Kaymakamımız Hamza İnam ve Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan halkın ve öğrencilerin bayramını kutladıktan sonra öğrenciler tarafından Cumhuriyet ve 15 Temmuz konulu şiir ve kompozisyonlar okundu.

Ödül kazanan öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamımız Hamza İnam ve Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan tarafından verildi. Öğrenciler tarafından hazırlanan müzik dinletisi ardından folklor gösterileri yapıldı. Törenler geçit resmi ile sona erdi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Top