CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI..

Cumhuriyet Bayramı ilçemizde yapılan törenlerle kutlandı. İlçemiz Kaymakamı Emre Çiftci ve Belediye Başkanımız Bekir Özer tarafından 28 Ekim 2019 günü Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başlanan törenlerin ilk gününde Atatürk ve Türk Büyükleri anısına bir dakikalık saygı duruşu ardından ilk gün törenleri tamamlandı. Törenlerin ardından İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanımız törene katılan öğrencilerin bayramını kutladı.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de büyük bir kalabalık ve büyük bir coşku ile kutlandı. Cumhuriyet Bayramının 96. Yılı münasebetiyle Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Sayın Emre ÇİFCİ tebrikleri kabul ettikten sonra Saat 10.30’da İlçe Kapalı Spor Salonunda başlayan kutlama etkinliklerine geçildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden programda Kaymakamımız Sayın Emre ÇİFCİ günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Cumhuriyet Bayramı konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Öğrencilerin etkinlik ve gösterilerinin akabinde program son buldu.

29 Ekim 2019 günü Almus Kapalı Spor Salonunda başlayan törenlere İlçemiz Kaymakamı Emre Çifci, Belediye Başkanımız Bekir Özer ve ilçe protokolü katıldı.

Belediye Başkanımız Bekir Özer Cumhuriyet Bayramı nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı Başkan Özer mesajında “Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘’Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü, milletçe kutlamanın haklı gururu ve coşkusu içindeyiz. Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milletinin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz bir şekilde ifade ettiği ‘Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyada ki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, değerli Almus’lu hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi. 

Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi; saygı, rahmet, dua ve şükranla anıyoruz.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Top