Ulaştırma ve Altyapı

İlçemiz Merkezi, 10 kasaba, 29 köye bağlı 56 mezra dan elektrik hizmeti götürülmemiş yerleşim birimi yoktur.

Bazı Köy ve Mezralarımızda yetersiz olmakla birlikte içme suyu olmayan yerleşim birimimiz yoktur.

Almus PTT Müdürlüğü 1995 Temmuz ayından itibaren Posta İşletme ve Türk Telekom olarak 2 kısma ayrılmış olup, aynı binada hizmet vermektedir.Posta-Telekom ayrılışından sonra posta hizmeti (Mektup, telgraf, koli, faks) ve havale-çek kabul ödemeleri olarak verilmektedir.

Merkez, köy ve kasabalardaki (20) santralın kapasitesi (6.870), bağlı abone sayısı (5.699), boş numara sayısı (1160) olup, bekleyen abone sayısı yoktur.

İlçe merkezi, köy ve kasabalarımızda TV yayınları kişisel uydu alıcılar ile izlenebilmektedir.İlçemizde TOKİ ve Almus Belediyesinin işbirliği yapılan 400 konutta 32 Kanal kapalı devre TV yayını tüm konut sahiplerine ulaştırılmaktadır.

İlçe merkezinin Almus-Tokat güzergahındaki köyleri ile irtibatında 5-10 km.lik, Çevreli ve Ormandibi Kasabası güzergahında 12-15 Km.lik, Sol Sahil Şeridi üzerindeki köyler ile irtibatında yaklaşık 80 Km ve sağ sahil şeridi üzerinde de yaklaşık 35 Km, Babköy, Karadere, Serince, Gevrek köy yolları dışındaki bütün köy yolları stabilizedir.

Motorlu araç ile gidilemeyecek köy ve mezramız bulunmamaktadır. Ancak, ilçede yağışlar fazla olduğunda yol tamir ve bakımının sık, sık yapılması gerekmektedir. Kış aylarında Mescit Köyü ile bazı mezralarımız dışında yolları uzun süreli kapanan yerleşim birimi yoktur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Top