VALİMİZ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Sayın Valimiz Şerif Yılmaz İlçemizi ziyaret etti. 22 Ekim 2009 günü saat 10.00 da ilçemiz girişinde Almus Kaymakamı Tolga Toğan,Almus İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kadri Subaş, Emniyet Amiri Kamil Sezer Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan tarafından karşılanan Sayın Valimizi ilçemiz Hükümet Konağı önünde İl Genel Meclisi Üyelerimiz Yıldıray Yılmaz, Dursun Aytaç, İlçemize bağlı Belediye Başkanları kurum amirleri karşıladılar.

Kaymakamlık Makamında ilçe Kaymakamı Tolga Toğan tarafından brifing verildi.. Kaymakam Tolga Toğan brifingde “Sayın Valim Almus ilçemiz Tokat ilimize 36.Km uzaklıkta bulunan şirin bir ilçemizdir. İlçenin son sayımlara göre nüfusu 4400 civarındadır. İlçeye bağlı toplam 35 köy ve 10 kasaba ile birlikte genel nüfusu 29.000 dir. İlçe Karadeniz ve İç Anadolu’nun geçiş bölgesinde olduğu için ilçede hem karasal hem de Karadeniz iklim özellikleri görülür. İlçe, Almus Baraj gölü ile mükemmel bir görüntüye ulaşmış, yeşil ve mavinin kaynaştığı cennetten bir köşe görünümünü kazanmıştır. Yemyeşil bir orman örtüsü ve insanı dinlendiren havası tertemiz su kaynakları, mis gibi kokan kır çiçekleri ve çam kokuları Almus’a önemli bir turizm potansiyeli kazandırmaktadır. Almus Baraj gölünün su sporlarına uygun bir alan olması, barajda yapılabilecek olta balıkçılığı, başta Dumanlı Yaylalar zinciri ve Çatak Yaylası olmak üzere yayla turizmi için ideal yapıya sahip olan Almus doğal bir turizm cennetidir” dedi. Kaymakam Toğan brifing devamında ilçede yürütülmekte olan diğer projelerle ilgilide bilgiler verdi. Valimiz kaymakamlık ziyaretinin ardından Almus Belediyesini müteakibinde de belediye başkanlığı tarafından yaptırılan tesisleri ziyaret ederek Belediye Başkanı H.Hüseyin Arıkan’dan çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı. Valimiz Sayın Şerif Yılmaz buradaki incelemelerinin ardından Almus ilçemiz için çok önemli olan Almus Hidro Elektrik Santralini de ziyaret ederek kurum yetkilisinden çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı. Valimiz ilçe ziyaretinin sonunda yapmış olduğu açıklamasında “Bugün ilçe ziyaretlerinin ilkini Almus ilçemize gerçekleştirdik. Sırasıyla Kaymakamlığımızı, Belediye Başkanlığımızı, Almus Barajını, Almus Hidro Elektrik Santralini, Orman Evlerini ve Almus ilçemiz esnaflarını ziyaret ettik. Almus ilçemiz gerçekten de barajı, doğası, yeşilliği, tabii güzellikleri ve havası ile çok güzel buldum. Kaymakamlığımız ve Belediye başkanlığımız tarafından ilçede güzel çalışmalar yapılmış, her ikisini de tebrik ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı da bu güzel ve şirin ilçemizi ziyaret etmelerini ve buraları görmelerini istiyorum” dedi.

Sayın Valimiz Şerif Yılmaz, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından ilçe merkezinde bulunan esnaflarımızı ziyaret ederken girmiş olduğu bir mobilya mağazanın sahibinin de isminin Şeref soyadının da Yılmaz olması ilginç anların yaşanmasına neden oldu. Esnafımızın çay ikramını geri çevirmeyen Valimiz “ Bugün iki isminin anlamı aynı olan Şerif Yılmaz ve Şeref Yılmaz bir güzel tesadüf üzerine bir araya geldi. Şerif ve Şeref isimlerinin kelime anlamları ikisi de şerefli ve kutsal anlamlarına gelmektedir. İsim benzerliği sayesinde tanıdığım adaşım ve soy adaşımla burada tanışmak güzel bir anı olarak bende kalacak” dedi. Esnaf Şeref Yılmaz’da Valimize öncelikle Almus ilçemize hoş geldiniz diyor, sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Valimiz ile isim ve soy ismimin aynı olması beni de çok gururlandırdı ve mutlu etti” dedi.

Merhum Tokat eski Valimiz Recep Yazıcıoğlu zamanında yapılan Tufantepe üzerindeki tesis gezdirildi.Tufanepedeki mini gezi ardından 1996 yılında Tunceli İli Ovacık kırsalında teröristlerle girilen çatışma sırasında şehit olan Metin Durmuş adlı şehidimizin ailesini Kaymakam Tolga Toğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kadri Subaş ve İlçe Emniyet Amiri Kamil Sezer ile birlikte ziyaret etti. Bir süre şehit babası Mehmet Durmuş ile sohbet eden Valimiz Sayın Yılmaz, “Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmak bizim görevimizdir. Devlet olarak her zaman yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Almus Belediyesi tarafından yaptırılan Süleyman Arslan Parkında yaptırılan sosyal tesisler gezdirildi.Buradan Almus TEİAŞ Almus Hidroelektrik santraline geçen sayın Valimiz Şerif Yılmaz tesis hakkında TEİAŞ Müdüründen bilgi aldı. Almus Harami Yaylasında bulunan Oktar Alabalık tesislerinde verilen yemeğin ardından Almus Ormanevlerini gezen Sayın Valimiz Almus Yunus Emre parkında vatandaşlarımızla mini bir sohbette bulunduktan sonra ilçemizden ayrıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Top