15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLANDI…

dav

15 Temmuz  Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ilçemizde yapılan törenlerle kutlandı.Gün içerisinde İlçemiz Kaymakamı Hamza İnam ve İlçe protokolü tarafından İlçemiz halkından olup cennet vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi.Öğle namazı öncesinde Almus Merkez Camiinde şehitlerimiz için mevlid-i şerifve Kuran-ı Kerim okutuldu. Namaz sonrasında cemaate helva dağıtıldı.


Akşam saat 20.30 da saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan,Jandarma Bölük komutanımız J.Yzb.REcep Erol, Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer,İl Genel Meclisi Üyemiz Yüksel Mirzaoğlu,  Akparti Almus İlçe Başkanı Şeref Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Gültekin Çağlar, MHP İlçe Başkanı Mehmet Arslantaş katıldı.

İlçemiz Merkez Camii İmam Hatibi Mustafa Özveren tarafından Kuran-ı Kerim Okundu. Sırası ile MHP İlçe Başkanı Mehmet Arslantaş, CHP İlçe Başkanı Gültekin Çağlar, Akparti İlçe Başkanı Şeref Yılmaz, Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan ve İlçemiz Kaymakamı Hamza İnam birer konuşma yaptılar. TRT tarafından hazırlanan 15 Temmuz Belgeseli izlendi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak izlendi. Törenler saat 00.13 de İlçemizdeki tüm camilerden sela okunması ile sona erdi.

İlçemiz Kaymakamı Hamza İnam’ın Konuşması:

Tıpkı kişiler gibi, milletlerin de karakteri vardır. Bizim milletimizin karakteri, gerçekten erdemlerle donatılmıştır. Bu erdemlerden biri de, yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. Türk milletinin bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir.

Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyetinin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hainlerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokağa caddeye dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.

Bizler o gece, demokrasimizi asla hainlerin eline bırakamazdık. Milletimizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk edemezdik. İman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle darbecilere dar ederek, Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik.

Üzerimizde hain emelleri olanların maşası olan yapılanmalar, ülkemizde kaos ve kargaşa ortamı yaratmak isteyerek, bu milletin bağımsızlığına, demokrasisine, şerefine göz diktiler. Fakat biz, millet olarak el ele vererek köprülere, havaalanlarına, açık meydanlara koşarak, bayrağımıza sahip çıktık. Çanakkale’deki o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin dört köşesinde yeniden gösterdik.

Herkes gördü ki, Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez. Ve yine gördüler ki, demokrasiye göz diken kanlı ellerin asla hakimiyetine girmez bu millet. Aramızda ayrılıklar yaratmak isteyen tüm güçler gördüler ki, Türk milleti gerçekten büyük ve asil bir millettir.

Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz. Bu vatan hepimizin. Vatanımızı seviyorsak, milletimizi seviyorsak işimizi iyi yapacağız. Gazi

Mustafa Kemal’in dediği gibi “VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR” düsturuna sahip olacağız.

Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlü, şairin dediği gibi;

“Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır.

Külümüzden yükselen duman bizden yanadır.

Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır.

Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.”

15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Ve inşallah bu milletin böyle bir tehlikeyi bir daha yaşamaması temennisiyle hepinizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.

Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan’ın konuşması:

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan alçak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi sonrası milletimizin önüne çıkabilecek her türlü engel ve zorluk karşısında dimdik durarak, canıyla kanıyla kazandığı şanlı kahramanlık zaferiyle adını Türkiye tarihine altın harflerle kazındığı hain darbe girişiminin 2018 yılı itibariyle ikinci yılını büyük bir gururla ve coşkuyla kutluyoruz. Bu Destansı zafere imza atan:

-Tankın egzozuna tişört tıkayan ABİ’YE,

-Kamyonuyla adam taşıyan ABLA’YA,

-Mahsulünü yakıp uçaklara engel olan AMCA’YA,

-Oyuncak kamyona bayrak takan KARDEŞİM’E,

-Tankı motosikletle kovalayan ARKADAŞIMA,

-Terlikle tanka vuran TEYZE’YE,

-Çatıdan jete atlamaya çalışan GENÇLER’E,

-Jetlere ıslık calip “gel lan buraya” diyen YİGİT’E,

-Tank kapağını taş motoruyla kesen USTA’YA,

-Tanktan çıkardığı askere sarılan POLİS’E,

-Jetlerin kalkmaması için depoları boşaltan PİLOT’A,

-Kamyonları tırları kışla kapısına çeken ŞOFÖR’E -Meydanlarda dua eden FIACI’YA,

-Evinde gözyaşı döken BACI’YA,

-Vurulan bacağını kemerle boğan DAYI’YA,

-Vatani için canini veren ŞEHİDİME..

Velhasılı Yüreğinde zerre vatan sevgisi olan HERKESE SELAM OLSUN…

15 Temmuzu Unutma Unutturma !!!

İstiklal Marşımızı yazan büyük milli şairimiz MEHMET AKİF ERSOY’UN da ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ dediği gibi: Allah Bu millete bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın.

Ak parti Almus İlçe Başkanı Şeref Yılmaz’ın konuşması:

Sizlerle bu meydanda 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anma gününde bir arada olmaktan gurur duyuyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine ülkemizin meydanlarını, caddelerini, havaalanlarını dolduran darbeci hainlere dur derken, şehit olan 251 vatansever kardeşime, o aziz insanlara rabbimden rahmet diliyorum.  Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği, bekası için hiç düşünmeden cesaretiyle, dirayetiyle kararlı dik duruşu ile tanka, helikoptere, uçağa karşı sadece bedeni ve elindeki Türk bayrağı ile karşı duran vatansever insanları kutluyorum.

15 temmuz silahlı kanlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla ülkemizde artık yeni bir dönem başlamıştır.

Ülkemiz 15 temmuz öncesinden daha güçlüdür.Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Şairin dediği gibi:

Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır.

Külümüzden yükselen duman bizden yanadır.

Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır.

Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır

15 Temmuz Demokrasi zaferimiz kutlu olsun.

Selam olsun tanka karşı dimdik duranlara, Helal olsun yiğitleri doğuran eli öpülesi analara, selam olsun Nene Hatunlara, Şerife Bacılara, Çanakkale ruhunu yaşatanlara, selam olsun siz Almus’lu yiğitlere selam olsun Tokat’ı on beşlilerine

CHP ilçe Başkanı Gültekin Çağlar’ın Konuşması:

HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ

Bundan iki yıl önce 15 Temmuzda, ülkemizi, milletimizi,

demokrasimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin ülkesini ve kendisini korumak için emanet ettiği silahlarını, yine bu aziz milletimize doğrultarak hain bir darbe girişiminde bulunmuşlardır.

Demokrasi ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETO terör örgütünü lanetliyoruz.

Savaş da dahi vurulmayan TBMM’ si bu hainler tarafından milletin iradesinin sağlandığı bu gazi meclisi dahi bombalayacak kadar gözü dönmüş  kendi insanlarına ateş edecek kadar alçaklaşmış insan görünümlü neidüğü belirsiz vatan hainlerine asla ülkemizi teslim etmeyeceğiz.

Askeri yada sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye ‘ yi yaratmanın yolu cumhuriyetin kurucu ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçmektedir.

Darbe girişimine karşı milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkartılmıştır.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızdır.

15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı ve her koşulda ülke savunması yaparken canını ortaya koyarak toprağa düşen ve bu toprakları bizlere vatan eden bütün şehitlerimizi minnetle anıyor, hepsinin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor ve Allah’tan rahmet diliyorum

Kahraman gazilerimize acil şifalar, sağlık ve esenlikler diliyorum.

İnşallah ülkemiz bir daha böyle kötü günler görmez, böyle acılar yaşamaz diyor,

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

MHP İlçe Başkanı Mehmet Arslantaş’ın Konuşması:

Şu anda, burada. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için toplanmış bulunmaktayız. 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi. Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz re fedakar millete doğrultarak kanlı bîr darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak, Ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.

Şehitlerimiz re gazilerimiz. 15 Temmuz geçesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki. şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günümde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığım ortaya koymuştur..

Milletimiz, o gece, tıpkı 71? yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi. Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Millerimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz “da da aynı cevabı vermiştir.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize. Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlar muza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim gözbebeğımızdır.

Bu silahlı darbe girişimini» başarısızlığa uğratılmasıyla Türkiye, artık yem bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke, artık, 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. Şairin dediği gibi;

‘Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır.

Külümüzden yükselen duman bizden yanadır.

Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır.

Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır,”

15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz, 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun !

dav

mde

mde

mde

mde

dav

dav

dav

dig

sdr

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

edf

dav

mde

mde

dav

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Top